home.social

#pioro — Public Fediverse posts

Live and recent posts from across the Fediverse tagged #pioro, aggregated by home.social.

  1. ✒️ Najdroższe pióro wieczne: To „Fulgor Nocturnus” marki Tibaldi. Zostało sprzedane na aukcji w Szanghaju za 8 milionów dolarów. Jego cena wynika z dekoracji – pióro zdobi 945 czarnych diamentów i 123 rubiny. Konstrukcja opiera się na zasadzie „złotej proporcji” (\phi), co sprawia, że jest idealnie wyważone.
    🔗 goldspot.com/blogs/magazine/mo
    #ciekawostki #pióro

  2. Dzień dobry! :)

    Zabawa z weekendu. Nie umiem w "pióro maczane" i to widać ;) Ale przynajmniej dobrze się bawiłam :-)

    Prasówka się robi. Dzień dobry.

    Ps. atramentu Ferris Wheel Press więcej nie kupię.

    #dziendobry #pióro

  3. Dzień dobry! :)

    Zabawa z weekendu. Nie umiem w "pióro maczane" i to widać ;) Ale przynajmniej dobrze się bawiłam :-)

    Prasówka się robi. Dzień dobry.

    Ps. atramentu Ferris Wheel Press więcej nie kupię.

    #dziendobry #pióro

  4. Dzień dobry! :)

    Zabawa z weekendu. Nie umiem w "pióro maczane" i to widać ;) Ale przynajmniej dobrze się bawiłam :-)

    Prasówka się robi. Dzień dobry.

    Ps. atramentu Ferris Wheel Press więcej nie kupię.

    #dziendobry #pióro

  5. Dzień dobry! :)

    Zabawa z weekendu. Nie umiem w "pióro maczane" i to widać ;) Ale przynajmniej dobrze się bawiłam :-)

    Prasówka się robi. Dzień dobry.

    Ps. atramentu Ferris Wheel Press więcej nie kupię.

    #dziendobry #pióro

  6. Dzień dobry! :)

    Zabawa z weekendu. Nie umiem w "pióro maczane" i to widać ;) Ale przynajmniej dobrze się bawiłam :-)

    Prasówka się robi. Dzień dobry.

    Ps. atramentu Ferris Wheel Press więcej nie kupię.

    #dziendobry #pióro

  7. Dziś przyszło do mnie pióro od My Frienda

    Hongdian M2 Black Forest EF i jestem pod wrażeniem. Jedno co jest dla mnie dziwne to EF jest jak F albo M. (~50zł)

    Pisze się bardzo przyjemnie. Jedno co to jest jakieś 2cm za krótkie. Kaweco Sport które jest tej samej długości mi nie przeszkadza. Różnica jest w wadze. (11g Kaweco vs 24g Hongdian M2)

    Robię tag do tego #ChińskiePióra żeby można wykluczyć jak kogoś nie interesuje bo mam jeszcze parę do opisania…

    #chinskiepiora #wiecznepiora #pioro

  8. Dziś przyszło do mnie pióro od My Frienda

    Hongdian M2 Black Forest EF i jestem pod wrażeniem. Jedno co jest dla mnie dziwne to EF jest jak F albo M. (~50zł)

    Pisze się bardzo przyjemnie. Jedno co to jest jakieś 2cm za krótkie. Kaweco Sport które jest tej samej długości mi nie przeszkadza. Różnica jest w wadze. (11g Kaweco vs 24g Hongdian M2)

    Robię tag do tego #ChińskiePióra żeby można wykluczyć jak kogoś nie interesuje bo mam jeszcze parę do opisania…

    #chinskiepiora #wiecznepiora #pioro

  9. Dziś przyszło do mnie pióro od My Frienda

    Hongdian M2 Black Forest EF i jestem pod wrażeniem. Jedno co jest dla mnie dziwne to EF jest jak F albo M. (~50zł)

    Pisze się bardzo przyjemnie. Jedno co to jest jakieś 2cm za krótkie. Kaweco Sport które jest tej samej długości mi nie przeszkadza. Różnica jest w wadze. (11g Kaweco vs 24g Hongdian M2)

    Robię tag do tego #ChińskiePióra żeby można wykluczyć jak kogoś nie interesuje bo mam jeszcze parę do opisania…

    #chinskiepiora #wiecznepiora #pioro

  10. Dziś przyszło do mnie pióro od My Frienda

    Hongdian M2 Black Forest EF i jestem pod wrażeniem. Jedno co jest dla mnie dziwne to EF jest jak F albo M. (~50zł)

    Pisze się bardzo przyjemnie. Jedno co to jest jakieś 2cm za krótkie. Kaweco Sport które jest tej samej długości mi nie przeszkadza. Różnica jest w wadze. (11g Kaweco vs 24g Hongdian M2)

    Robię tag do tego #ChińskiePióra żeby można wykluczyć jak kogoś nie interesuje bo mam jeszcze parę do opisania…

    #chinskiepiora #wiecznepiora #pioro

  11. Dziś przyszło do mnie pióro od My Frienda

    Hongdian M2 Black Forest EF i jestem pod wrażeniem. Jedno co jest dla mnie dziwne to EF jest jak F albo M. (~50zł)

    Pisze się bardzo przyjemnie. Jedno co to jest jakieś 2cm za krótkie. Kaweco Sport które jest tej samej długości mi nie przeszkadza. Różnica jest w wadze. (11g Kaweco vs 24g Hongdian M2)

    Robię tag do tego #ChińskiePióra żeby można wykluczyć jak kogoś nie interesuje bo mam jeszcze parę do opisania…

    #chinskiepiora #wiecznepiora #pioro

  12. pytanie z kategorii "głupie pytanie o oczywiste rzeczy", ale nie wiem i w polskojęzycznym internecie nie mogę znaleźć 😅

    A mianowicie - jak się używa wzornika do atramentu - tej "obrazkowej" części? Biorę wzornik, biorę atrament i...? Biorę zwykłe pióro? Jakieś specjalne pióro? Strzykawkę? Konwerter? Pędzelek?

    Jeśli zwykłe pióro - to trzeba nim jakoś "zamazać" obrazek, czy np. upuszczać krople atramentu? Czy jeszcze inaczej? 🤔

    #pióra #pióro #wzorniki #atrament

  13. Marta szukała dokumentów i w ukrytej skrzyni znalazłem stary kałamarz. Z ciekawości odpaliłem mojego starego Urbana Parkera i... Dokładnie tak, nie byłem w stanie nic w miarę czytelnie napisać. Dopiero po dłuższej chwili. Chyba kupię Kindle Scribe, tylko z drugiej strony, po co? 🤔 #życie #pisanie #uwstecznianie #pióro

  14. Spacer zaliczony. Michalina znalazła też pierwsze w tym sezonie grzyby - koźlaki brązowe 👍🏻 #kochambycwiesniakiem #kochamwies #wazka #pióro