#dlugiwpis — Public Fediverse posts
Live and recent posts from across the Fediverse tagged #dlugiwpis, aggregated by home.social.
-
Natrafiłem niedawno na wpisy o zwiększeniu limitu znaków na Mastodonie i byłem ciekaw, jak w rzeczywistości sprawdza taka forma, choćby i w okolicy obecnej granicy na pol.social, czyli 2048. Wrzuciłem tu ostatnio trzy dłuższe wpisy*, jako pewien eksperyment.
I chociaż miło mi bardzo, jak klikacie gwiazdki, podbijacie i komentujecie, to nie jestem przekonany do takiego przerośniętego mikroblogowania. Ściana tekstu, mimo porozbijania na paragrafy, jest mało przyjazna, może nawet zniechęcająca.
Wydaje mi się, że dłuższe treści jednak lepiej wypadają na typowym blogu, gdzie można je przepleść zdjęciami i grafikami, wstawić nagłówki kolejnych części, swobodnie sformatować tekst. Mastodonowe** podejście „wszystko wygląda jednakowe, a zdjęcia na koniec” jest nie tylko ograniczające dla twórcy, ale i mało przystępne dla odbiorcy.
Oczywiście są też zalety takich wpisów, główną z pewnością jest łatwiejszy dostęp, bo nie trzeba opuszczać klienta fedi i otwierać bloga w przeglądarce, żeby przeczytać tekst.
Co Wy o tym sądzicie?
#blog #mikroblog #Mastodon #DługiWpis #fediwersum #LimitZnaków
* Rzeczone wpisy:
Żurawie nad Notecią: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111285941936627808
Lotnicza Maryja: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111288448316244525
Gleba w błocie: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111290251137560409** Oczywiście to samo dotyczy innych socjali, także tych należących do big corpo, nie czepiam się tu tylko Mastodona.
-
Natrafiłem niedawno na wpisy o zwiększeniu limitu znaków na Mastodonie i byłem ciekaw, jak w rzeczywistości sprawdza taka forma, choćby i w okolicy obecnej granicy na pol.social, czyli 2048. Wrzuciłem tu ostatnio trzy dłuższe wpisy*, jako pewien eksperyment.
I chociaż miło mi bardzo, jak klikacie gwiazdki, podbijacie i komentujecie, to nie jestem przekonany do takiego przerośniętego mikroblogowania. Ściana tekstu, mimo porozbijania na paragrafy, jest mało przyjazna, może nawet zniechęcająca.
Wydaje mi się, że dłuższe treści jednak lepiej wypadają na typowym blogu, gdzie można je przepleść zdjęciami i grafikami, wstawić nagłówki kolejnych części, swobodnie sformatować tekst. Mastodonowe** podejście „wszystko wygląda jednakowe, a zdjęcia na koniec” jest nie tylko ograniczające dla twórcy, ale i mało przystępne dla odbiorcy.
Oczywiście są też zalety takich wpisów, główną z pewnością jest łatwiejszy dostęp, bo nie trzeba opuszczać klienta fedi i otwierać bloga w przeglądarce, żeby przeczytać tekst.
Co Wy o tym sądzicie?
#blog #mikroblog #Mastodon #DługiWpis #fediwersum #LimitZnaków
* Rzeczone wpisy:
Żurawie nad Notecią: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111285941936627808
Lotnicza Maryja: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111288448316244525
Gleba w błocie: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111290251137560409** Oczywiście to samo dotyczy innych socjali, także tych należących do big corpo, nie czepiam się tu tylko Mastodona.
-
Natrafiłem niedawno na wpisy o zwiększeniu limitu znaków na Mastodonie i byłem ciekaw, jak w rzeczywistości sprawdza taka forma, choćby i w okolicy obecnej granicy na pol.social, czyli 2048. Wrzuciłem tu ostatnio trzy dłuższe wpisy*, jako pewien eksperyment.
I chociaż miło mi bardzo, jak klikacie gwiazdki, podbijacie i komentujecie, to nie jestem przekonany do takiego przerośniętego mikroblogowania. Ściana tekstu, mimo porozbijania na paragrafy, jest mało przyjazna, może nawet zniechęcająca.
Wydaje mi się, że dłuższe treści jednak lepiej wypadają na typowym blogu, gdzie można je przepleść zdjęciami i grafikami, wstawić nagłówki kolejnych części, swobodnie sformatować tekst. Mastodonowe** podejście „wszystko wygląda jednakowe, a zdjęcia na koniec” jest nie tylko ograniczające dla twórcy, ale i mało przystępne dla odbiorcy.
Oczywiście są też zalety takich wpisów, główną z pewnością jest łatwiejszy dostęp, bo nie trzeba opuszczać klienta fedi i otwierać bloga w przeglądarce, żeby przeczytać tekst.
Co Wy o tym sądzicie?
#blog #mikroblog #Mastodon #DługiWpis #fediwersum #LimitZnaków
* Rzeczone wpisy:
Żurawie nad Notecią: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111285941936627808
Lotnicza Maryja: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111288448316244525
Gleba w błocie: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111290251137560409** Oczywiście to samo dotyczy innych socjali, także tych należących do big corpo, nie czepiam się tu tylko Mastodona.
-
Natrafiłem niedawno na wpisy o zwiększeniu limitu znaków na Mastodonie i byłem ciekaw, jak w rzeczywistości sprawdza taka forma, choćby i w okolicy obecnej granicy na pol.social, czyli 2048. Wrzuciłem tu ostatnio trzy dłuższe wpisy*, jako pewien eksperyment.
I chociaż miło mi bardzo, jak klikacie gwiazdki, podbijacie i komentujecie, to nie jestem przekonany do takiego przerośniętego mikroblogowania. Ściana tekstu, mimo porozbijania na paragrafy, jest mało przyjazna, może nawet zniechęcająca.
Wydaje mi się, że dłuższe treści jednak lepiej wypadają na typowym blogu, gdzie można je przepleść zdjęciami i grafikami, wstawić nagłówki kolejnych części, swobodnie sformatować tekst. Mastodonowe** podejście „wszystko wygląda jednakowe, a zdjęcia na koniec” jest nie tylko ograniczające dla twórcy, ale i mało przystępne dla odbiorcy.
Oczywiście są też zalety takich wpisów, główną z pewnością jest łatwiejszy dostęp, bo nie trzeba opuszczać klienta fedi i otwierać bloga w przeglądarce, żeby przeczytać tekst.
Co Wy o tym sądzicie?
#blog #mikroblog #Mastodon #DługiWpis #fediwersum #LimitZnaków
* Rzeczone wpisy:
Żurawie nad Notecią: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111285941936627808
Lotnicza Maryja: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111288448316244525
Gleba w błocie: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111290251137560409** Oczywiście to samo dotyczy innych socjali, także tych należących do big corpo, nie czepiam się tu tylko Mastodona.
-
Natrafiłem niedawno na wpisy o zwiększeniu limitu znaków na Mastodonie i byłem ciekaw, jak w rzeczywistości sprawdza taka forma, choćby i w okolicy obecnej granicy na pol.social, czyli 2048. Wrzuciłem tu ostatnio trzy dłuższe wpisy*, jako pewien eksperyment.
I chociaż miło mi bardzo, jak klikacie gwiazdki, podbijacie i komentujecie, to nie jestem przekonany do takiego przerośniętego mikroblogowania. Ściana tekstu, mimo porozbijania na paragrafy, jest mało przyjazna, może nawet zniechęcająca.
Wydaje mi się, że dłuższe treści jednak lepiej wypadają na typowym blogu, gdzie można je przepleść zdjęciami i grafikami, wstawić nagłówki kolejnych części, swobodnie sformatować tekst. Mastodonowe** podejście „wszystko wygląda jednakowe, a zdjęcia na koniec” jest nie tylko ograniczające dla twórcy, ale i mało przystępne dla odbiorcy.
Oczywiście są też zalety takich wpisów, główną z pewnością jest łatwiejszy dostęp, bo nie trzeba opuszczać klienta fedi i otwierać bloga w przeglądarce, żeby przeczytać tekst.
Co Wy o tym sądzicie?
#blog #mikroblog #Mastodon #DługiWpis #fediwersum #LimitZnaków
* Rzeczone wpisy:
Żurawie nad Notecią: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111285941936627808
Lotnicza Maryja: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111288448316244525
Gleba w błocie: https://pol.social/@LukaszHorodecki/111290251137560409** Oczywiście to samo dotyczy innych socjali, także tych należących do big corpo, nie czepiam się tu tylko Mastodona.