home.social

#bluetooth6 — Public Fediverse posts

Live and recent posts from across the Fediverse tagged #bluetooth6, aggregated by home.social.

  1. Pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro i monitorów Studio Display

    W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max oraz monitorów Studio Display (szczególnie modelu XDR).

    MacBooki Pro z Apple M5 Pro i M5 Max

    Pierwsze recenzje nowych modeli MacBook Pro 14-calowego i 16-calowego z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max pojawiły się przed środową premierą. Recenzenci podkreślają, że nowe MacBooki Pro oferują znacznie szybszy dysk, dłuższą baterię i lepszą wydajność GPU/CPU, przy czym testy praktyczne potwierdzają deklaracje Apple.
    Najważniejsze ulepszenia:

    • SSD do 2x szybsze niż w poprzedniej generacji, startujące od 1 TB.
      • Prędkości SSD (16-calowy M5 Max, 4 TB) – odczyt: 13,6 GB/s (↑86%) oraz zapis: 17,8 GB/s (↑123%)
    • Nieco wydłużony czas pracy na baterii, np. 16-calowy M5 Pro osiągnął 21 godzin 10 minut testu przeglądania internetu.
    • Autorski chip Apple N1 dodaje wsparcie dla Wi-Fi 7 i Bluetooth 6.
    • Wydajność CPU wzrosła o ~15%, GPU o ~20% w porównaniu do M4 Pro/M4 Max.

    Benchmarki Geekbench 6

    Mac ModelMulti-Core CPU ScoreMacBook Pro (M5 Pro and M5 Max)28,500 to 29,500Mac Studio (M3 Ultra)27,726MacBook Pro (M4 Max)25,702MacBook Pro (M4 Pro)22,490Mac Studio (M2 Ultra)21,410MacBook Pro (M3 Max)20,960Mac Studio (M1 Ultra)18,434MacBook Air (M5)17,073MacBook Pro (M3 Pro)15,260MacBook Pro (M2 Max)14,740MacBook Air (M4)14,731MacBook Pro (M2 Pro)14,451MacBook Pro (M1 Max)12,345MacBook Pro (M1 Pro)12,345MacBook Air (M3)12,020MacBook Air (M2)9,709MacBook Neo (A18 Pro)8,668MacBook Air (M1)8,342

    W 2026–2027 spodziewany jest duży redesign: OLED, ekran dotykowy, Dynamic Island, chipy M6 Pro/M6 Max w procesie 2 nm, cieńsza konstrukcja, a możliwe nawet wbudowane LTE/5G. Najwyższy model może być nazwany „MacBook Ultra”.

    Apple Studio Display XDR

    Duży krok naprzód w stosunku do Pro Display XDR, ale OLED wciąż wygrywa w niektórych aspektach – mówią pierwsi recenzenci, podkreślając przy tym, że zwykły Studio Display nie różni się jakościowo od poprzednika, poza lepszą kamerą, głośnikami i portami, a jasność ekranu pozostaje bez zmian.

    Studio Display XDR to:

    • Panel Mini-LED i 120 Hz, które sprawiają, że XDR jest „świetnym ulepszeniem” wobec Pro Display XDR.
    • Obrazy i tekst są ostre, z minimalnym światłem rozproszonym dzięki kontroli wygaszania, choć kąty widzenia i kontrast ustępują OLED-owi.
    • Jasność sięga 2000 nitów, a wbudowane głośniki i kamera 12 MP działają bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu.
    • Thunderbolt 5 i częstotliwość odświeżania 120 Hz idealnie współpracują z MacBook Pro.
    • Kolory są dokładne w ustawieniach fabrycznych, ale Adobe RGB pokrywa 86%, a w jednym rogu ekranu zauważono niewielkie odchylenie kontrastu.
    • HDR wygląda imponująco, choć czernie i kontrast nadal nie dorównują OLED.

    Wady?

    • Zintegrowany kabel zasilający, ostre krawędzie podstawki i grube ramki (PetaPixel).
    • Mini-LED nie dorównuje OLED w pełni w zakresie kontrastu i głębi czerni.

    Recenzenci, w tym YouTuber Marques Brownlee, uznają Studio Display XDR za produkt mieszany – doskonały dla profesjonalistów potrzebujących jasnego i szybkiego monitora, ale niekoniecznie wyłącznie dla rynku pro.

    Nowe Studio Display i Studio Display XDR trafią do sprzedaży w środę.

    #Apple #AppleNews #bateriaApple #Bluetooth6 #HDR #M5Max #M5Pro #MacBookPro #miniLED #monitoryApple #OLED #ProDisplayXDR #recenzjeApple #SSD #StudioDisplay #StudioDisplayXDR #technologieApple #WiFi7 #wydajnośćApple
  2. Pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro i monitorów Studio Display

    W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max oraz monitorów Studio Display (szczególnie modelu XDR).

    MacBooki Pro z Apple M5 Pro i M5 Max

    Pierwsze recenzje nowych modeli MacBook Pro 14-calowego i 16-calowego z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max pojawiły się przed środową premierą. Recenzenci podkreślają, że nowe MacBooki Pro oferują znacznie szybszy dysk, dłuższą baterię i lepszą wydajność GPU/CPU, przy czym testy praktyczne potwierdzają deklaracje Apple.
    Najważniejsze ulepszenia:

    • SSD do 2x szybsze niż w poprzedniej generacji, startujące od 1 TB.
      • Prędkości SSD (16-calowy M5 Max, 4 TB) – odczyt: 13,6 GB/s (↑86%) oraz zapis: 17,8 GB/s (↑123%)
    • Nieco wydłużony czas pracy na baterii, np. 16-calowy M5 Pro osiągnął 21 godzin 10 minut testu przeglądania internetu.
    • Autorski chip Apple N1 dodaje wsparcie dla Wi-Fi 7 i Bluetooth 6.
    • Wydajność CPU wzrosła o ~15%, GPU o ~20% w porównaniu do M4 Pro/M4 Max.

    Benchmarki Geekbench 6

    Mac ModelMulti-Core CPU ScoreMacBook Pro (M5 Pro and M5 Max)28,500 to 29,500Mac Studio (M3 Ultra)27,726MacBook Pro (M4 Max)25,702MacBook Pro (M4 Pro)22,490Mac Studio (M2 Ultra)21,410MacBook Pro (M3 Max)20,960Mac Studio (M1 Ultra)18,434MacBook Air (M5)17,073MacBook Pro (M3 Pro)15,260MacBook Pro (M2 Max)14,740MacBook Air (M4)14,731MacBook Pro (M2 Pro)14,451MacBook Pro (M1 Max)12,345MacBook Pro (M1 Pro)12,345MacBook Air (M3)12,020MacBook Air (M2)9,709MacBook Neo (A18 Pro)8,668MacBook Air (M1)8,342

    W 2026–2027 spodziewany jest duży redesign: OLED, ekran dotykowy, Dynamic Island, chipy M6 Pro/M6 Max w procesie 2 nm, cieńsza konstrukcja, a możliwe nawet wbudowane LTE/5G. Najwyższy model może być nazwany „MacBook Ultra”.

    Apple Studio Display XDR

    Duży krok naprzód w stosunku do Pro Display XDR, ale OLED wciąż wygrywa w niektórych aspektach – mówią pierwsi recenzenci, podkreślając przy tym, że zwykły Studio Display nie różni się jakościowo od poprzednika, poza lepszą kamerą, głośnikami i portami, a jasność ekranu pozostaje bez zmian.

    Studio Display XDR to:

    • Panel Mini-LED i 120 Hz, które sprawiają, że XDR jest „świetnym ulepszeniem” wobec Pro Display XDR.
    • Obrazy i tekst są ostre, z minimalnym światłem rozproszonym dzięki kontroli wygaszania, choć kąty widzenia i kontrast ustępują OLED-owi.
    • Jasność sięga 2000 nitów, a wbudowane głośniki i kamera 12 MP działają bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu.
    • Thunderbolt 5 i częstotliwość odświeżania 120 Hz idealnie współpracują z MacBook Pro.
    • Kolory są dokładne w ustawieniach fabrycznych, ale Adobe RGB pokrywa 86%, a w jednym rogu ekranu zauważono niewielkie odchylenie kontrastu.
    • HDR wygląda imponująco, choć czernie i kontrast nadal nie dorównują OLED.

    Wady?

    • Zintegrowany kabel zasilający, ostre krawędzie podstawki i grube ramki (PetaPixel).
    • Mini-LED nie dorównuje OLED w pełni w zakresie kontrastu i głębi czerni.

    Recenzenci, w tym YouTuber Marques Brownlee, uznają Studio Display XDR za produkt mieszany – doskonały dla profesjonalistów potrzebujących jasnego i szybkiego monitora, ale niekoniecznie wyłącznie dla rynku pro.

    Nowe Studio Display i Studio Display XDR trafią do sprzedaży w środę.

    #Apple #AppleNews #bateriaApple #Bluetooth6 #HDR #M5Max #M5Pro #MacBookPro #miniLED #monitoryApple #OLED #ProDisplayXDR #recenzjeApple #SSD #StudioDisplay #StudioDisplayXDR #technologieApple #WiFi7 #wydajnośćApple
  3. Pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro i monitorów Studio Display

    W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max oraz monitorów Studio Display (szczególnie modelu XDR).

    MacBooki Pro z Apple M5 Pro i M5 Max

    Pierwsze recenzje nowych modeli MacBook Pro 14-calowego i 16-calowego z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max pojawiły się przed środową premierą. Recenzenci podkreślają, że nowe MacBooki Pro oferują znacznie szybszy dysk, dłuższą baterię i lepszą wydajność GPU/CPU, przy czym testy praktyczne potwierdzają deklaracje Apple.
    Najważniejsze ulepszenia:

    • SSD do 2x szybsze niż w poprzedniej generacji, startujące od 1 TB.
      • Prędkości SSD (16-calowy M5 Max, 4 TB) – odczyt: 13,6 GB/s (↑86%) oraz zapis: 17,8 GB/s (↑123%)
    • Nieco wydłużony czas pracy na baterii, np. 16-calowy M5 Pro osiągnął 21 godzin 10 minut testu przeglądania internetu.
    • Autorski chip Apple N1 dodaje wsparcie dla Wi-Fi 7 i Bluetooth 6.
    • Wydajność CPU wzrosła o ~15%, GPU o ~20% w porównaniu do M4 Pro/M4 Max.

    Benchmarki Geekbench 6

    Mac ModelMulti-Core CPU ScoreMacBook Pro (M5 Pro and M5 Max)28,500 to 29,500Mac Studio (M3 Ultra)27,726MacBook Pro (M4 Max)25,702MacBook Pro (M4 Pro)22,490Mac Studio (M2 Ultra)21,410MacBook Pro (M3 Max)20,960Mac Studio (M1 Ultra)18,434MacBook Air (M5)17,073MacBook Pro (M3 Pro)15,260MacBook Pro (M2 Max)14,740MacBook Air (M4)14,731MacBook Pro (M2 Pro)14,451MacBook Pro (M1 Max)12,345MacBook Pro (M1 Pro)12,345MacBook Air (M3)12,020MacBook Air (M2)9,709MacBook Neo (A18 Pro)8,668MacBook Air (M1)8,342

    W 2026–2027 spodziewany jest duży redesign: OLED, ekran dotykowy, Dynamic Island, chipy M6 Pro/M6 Max w procesie 2 nm, cieńsza konstrukcja, a możliwe nawet wbudowane LTE/5G. Najwyższy model może być nazwany „MacBook Ultra”.

    Apple Studio Display XDR

    Duży krok naprzód w stosunku do Pro Display XDR, ale OLED wciąż wygrywa w niektórych aspektach – mówią pierwsi recenzenci, podkreślając przy tym, że zwykły Studio Display nie różni się jakościowo od poprzednika, poza lepszą kamerą, głośnikami i portami, a jasność ekranu pozostaje bez zmian.

    Studio Display XDR to:

    • Panel Mini-LED i 120 Hz, które sprawiają, że XDR jest „świetnym ulepszeniem” wobec Pro Display XDR.
    • Obrazy i tekst są ostre, z minimalnym światłem rozproszonym dzięki kontroli wygaszania, choć kąty widzenia i kontrast ustępują OLED-owi.
    • Jasność sięga 2000 nitów, a wbudowane głośniki i kamera 12 MP działają bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu.
    • Thunderbolt 5 i częstotliwość odświeżania 120 Hz idealnie współpracują z MacBook Pro.
    • Kolory są dokładne w ustawieniach fabrycznych, ale Adobe RGB pokrywa 86%, a w jednym rogu ekranu zauważono niewielkie odchylenie kontrastu.
    • HDR wygląda imponująco, choć czernie i kontrast nadal nie dorównują OLED.

    Wady?

    • Zintegrowany kabel zasilający, ostre krawędzie podstawki i grube ramki (PetaPixel).
    • Mini-LED nie dorównuje OLED w pełni w zakresie kontrastu i głębi czerni.

    Recenzenci, w tym YouTuber Marques Brownlee, uznają Studio Display XDR za produkt mieszany – doskonały dla profesjonalistów potrzebujących jasnego i szybkiego monitora, ale niekoniecznie wyłącznie dla rynku pro.

    Nowe Studio Display i Studio Display XDR trafią do sprzedaży w środę.

    #Apple #AppleNews #bateriaApple #Bluetooth6 #HDR #M5Max #M5Pro #MacBookPro #miniLED #monitoryApple #OLED #ProDisplayXDR #recenzjeApple #SSD #StudioDisplay #StudioDisplayXDR #technologieApple #WiFi7 #wydajnośćApple
  4. Pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro i monitorów Studio Display

    W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje nowych MacBooków Pro z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max oraz monitorów Studio Display (szczególnie modelu XDR).

    MacBooki Pro z Apple M5 Pro i M5 Max

    Pierwsze recenzje nowych modeli MacBook Pro 14-calowego i 16-calowego z procesorami Apple M5 Pro i M5 Max pojawiły się przed środową premierą. Recenzenci podkreślają, że nowe MacBooki Pro oferują znacznie szybszy dysk, dłuższą baterię i lepszą wydajność GPU/CPU, przy czym testy praktyczne potwierdzają deklaracje Apple.
    Najważniejsze ulepszenia:

    • SSD do 2x szybsze niż w poprzedniej generacji, startujące od 1 TB.
      • Prędkości SSD (16-calowy M5 Max, 4 TB) – odczyt: 13,6 GB/s (↑86%) oraz zapis: 17,8 GB/s (↑123%)
    • Nieco wydłużony czas pracy na baterii, np. 16-calowy M5 Pro osiągnął 21 godzin 10 minut testu przeglądania internetu.
    • Autorski chip Apple N1 dodaje wsparcie dla Wi-Fi 7 i Bluetooth 6.
    • Wydajność CPU wzrosła o ~15%, GPU o ~20% w porównaniu do M4 Pro/M4 Max.

    Benchmarki Geekbench 6

    Mac ModelMulti-Core CPU ScoreMacBook Pro (M5 Pro and M5 Max)28,500 to 29,500Mac Studio (M3 Ultra)27,726MacBook Pro (M4 Max)25,702MacBook Pro (M4 Pro)22,490Mac Studio (M2 Ultra)21,410MacBook Pro (M3 Max)20,960Mac Studio (M1 Ultra)18,434MacBook Air (M5)17,073MacBook Pro (M3 Pro)15,260MacBook Pro (M2 Max)14,740MacBook Air (M4)14,731MacBook Pro (M2 Pro)14,451MacBook Pro (M1 Max)12,345MacBook Pro (M1 Pro)12,345MacBook Air (M3)12,020MacBook Air (M2)9,709MacBook Neo (A18 Pro)8,668MacBook Air (M1)8,342

    W 2026–2027 spodziewany jest duży redesign: OLED, ekran dotykowy, Dynamic Island, chipy M6 Pro/M6 Max w procesie 2 nm, cieńsza konstrukcja, a możliwe nawet wbudowane LTE/5G. Najwyższy model może być nazwany „MacBook Ultra”.

    Apple Studio Display XDR

    Duży krok naprzód w stosunku do Pro Display XDR, ale OLED wciąż wygrywa w niektórych aspektach – mówią pierwsi recenzenci, podkreślając przy tym, że zwykły Studio Display nie różni się jakościowo od poprzednika, poza lepszą kamerą, głośnikami i portami, a jasność ekranu pozostaje bez zmian.

    Studio Display XDR to:

    • Panel Mini-LED i 120 Hz, które sprawiają, że XDR jest „świetnym ulepszeniem” wobec Pro Display XDR.
    • Obrazy i tekst są ostre, z minimalnym światłem rozproszonym dzięki kontroli wygaszania, choć kąty widzenia i kontrast ustępują OLED-owi.
    • Jasność sięga 2000 nitów, a wbudowane głośniki i kamera 12 MP działają bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu.
    • Thunderbolt 5 i częstotliwość odświeżania 120 Hz idealnie współpracują z MacBook Pro.
    • Kolory są dokładne w ustawieniach fabrycznych, ale Adobe RGB pokrywa 86%, a w jednym rogu ekranu zauważono niewielkie odchylenie kontrastu.
    • HDR wygląda imponująco, choć czernie i kontrast nadal nie dorównują OLED.

    Wady?

    • Zintegrowany kabel zasilający, ostre krawędzie podstawki i grube ramki (PetaPixel).
    • Mini-LED nie dorównuje OLED w pełni w zakresie kontrastu i głębi czerni.

    Recenzenci, w tym YouTuber Marques Brownlee, uznają Studio Display XDR za produkt mieszany – doskonały dla profesjonalistów potrzebujących jasnego i szybkiego monitora, ale niekoniecznie wyłącznie dla rynku pro.

    Nowe Studio Display i Studio Display XDR trafią do sprzedaży w środę.

    #Apple #AppleNews #bateriaApple #Bluetooth6 #HDR #M5Max #M5Pro #MacBookPro #miniLED #monitoryApple #OLED #ProDisplayXDR #recenzjeApple #SSD #StudioDisplay #StudioDisplayXDR #technologieApple #WiFi7 #wydajnośćApple
  5. HomePod mini 2: Neue Hinweise dämpfen Erwartungen an Netzwerk-Chip
    Der nächste HomePod mini soll offenbar doch nicht den neuen N1-Netzwerkchip von Apple erhalten. Darauf weist eine Codeanalyse hin, die auf Informationen aus einem macOS-Kernel-Debug-Kit basiert.

    Code verrät: MediaTek statt Appl
    apfeltalk.de/magazin/news/home
    #News #Apple #Bluetooth6 #HomePodMini2 #Mediatek #N1Chip #Netzwerkchip #Thread #WLAN7

  6. HomePod mini 2: Neue Hinweise dämpfen Erwartungen an Netzwerk-Chip
    Der nächste HomePod mini soll offenbar doch nicht den neuen N1-Netzwerkchip von Apple erhalten. Darauf weist eine Codeanalyse hin, die auf Informationen aus einem macOS-Kernel-Debug-Kit basiert.

    Code verrät: MediaTek statt Appl
    apfeltalk.de/magazin/news/home
    #News #Apple #Bluetooth6 #HomePodMini2 #Mediatek #N1Chip #Netzwerkchip #Thread #WLAN7

  7. Eigenentwickelter WLAN-Chip verleiht iPhone 17 deutlichen Geschwindigkeitsschub
    Das iPhone 17 profitiert von einem neuen Funkchip, der die WLAN-Leistung im Alltag erhöht. Unabhängige Speedtest-Ergebnisse zeigen spürbare Vorteile gegenüber dem Vorgängermodell.

    Neue Funktechnik
    apfeltalk.de/magazin/news/eige
    #iPhone #News #Apple #Bluetooth6 #Geschwindigkeit #IPhone17 #N1 #Speedtest #WLAN7 #WLANChip

  8. Apple N1: nowy czip w iPhone’ach to kolejny krok firmy do pełnej niezależności

    W cieniu premier nowych iPhone’ów zadebiutował kluczowy, choć mniej widoczny element – autorski czip Apple N1.

    To zaprojektowany przez inżynierów z Cupertino układ odpowiedzialny za łączność bezprzewodową, który zastępuje komponenty od zewnętrznych dostawców. Jego wprowadzenie to kolejny, strategiczny krok w dążeniu Apple do pełnej samowystarczalności i kontroli nad technologią w swoich urządzeniach.

    Nowy czip Apple N1, który znalazł się we wszystkich tegorocznych modelach iPhone’ów, integruje w sobie trzy kluczowe standardy łączności: Wi-Fi 7, Bluetooth 6 oraz Thread. Do tej pory w kwestii modułów Wi-Fi i Bluetooth firma polegała głównie na rozwiązaniach od zewnętrznego partnera, firmy Broadcom. Przejście na własny układ jest wyraźnym sygnałem, że technologia ta dojrzała na tyle, by sprostać wysokim wymaganiom flagowych smartfonów.

    iPhone 17 Pro i 17 Pro Max pokazane na wrześniowym evencie Apple

    Co N1 oznacza dla użytkowników?

    Choć Apple nie zagłębiało się w techniczne detale nowego czipu, firma podkreśliła jego praktyczne korzyści. Głównym beneficjentem ma być ekosystem i funkcje z rodziny Continuity.

    Dzięki głębszej integracji sprzętu i oprogramowania, operacje takie jak AirDrop, Personal Hotspot czy używanie iPada jako zewnętrznego ekranu dla Maca mają działać znacznie płynniej i bardziej niezawodnie. To właśnie w takich momentach, gdy urządzenia Apple bezproblemowo się ze sobą komunikują, autorska technologia pokazuje swoją największą siłę.

    Kolejny element w strategicznej układance

    Wprowadzenie czipu N1 to kontynuacja wieloletniej strategii Apple, polegającej na stopniowym uniezależnianiu się od zewnętrznych dostawców kluczowych podzespołów. Proces ten rozpoczął się od procesorów z serii A dla iPhone’ów, a jego najbardziej spektakularnym efektem było wprowadzenie układów z serii M w komputerach Mac, co pozwoliło na rezygnację z procesorów Intela.

    Nowy modem Apple C1 to dopiero początek

    Równolegle firma rozwija własne modemy 5G z serii C, by w przyszłości zakończyć współpracę z Qualcommem. Czip N1 jest kolejnym elementem tej samej układanki, tym razem wymierzonej w dominację Broadcomu.

    Przyszłość to łączność według Apple

    Debiut w iPhone’ach to najpewniej dopiero początek dalszej sprzętowej integracji kolejnych podsystemów. Analitycy spodziewają się, że czip N1 (lub jego przyszłe warianty) wkrótce trafi do pozostałych produktów firmy, takich jak iPady, komputery Mac, a także urządzenia domowe. Szczególnie interesująca jest obecność wsparcia dla protokołu Thread, który jest fundamentem standardu Matter. To wyraźny sygnał, że Apple zamierza wykorzystać N1 do wzmocnienia swojej pozycji w segmencie inteligentnego domu, integrując go w przyszłych wersjach Apple TV i głośników HomePod.

    Nowy iPhone Air hitem? Zachwyca wyglądem i przekonał nawet szefa OpenAI

    #AirDrop #Apple #AppleN1 #Bluetooth6 #Broadcom #continuity #czip #iPhone17 #news #procesor #smartfony #technologia #Thread #WiFi7

  9. Apples N1-Chip: Neue iPhones setzen auf eigene Funktechnologie
    Apple stellt mit dem neuen N1-Chip seine eigenen Weichen bei Funktechnologie. Die aktuellen iPhones profitieren erstmals von selbst entwickeltem Wi-Fi 7, Bluetooth 6 und Thread Support.

    Apple treibt Eigenentwi
    apfeltalk.de/magazin/news/appl
    #iPhone #News #Apple #Bluetooth6 #Continuity #Eigenentwicklung #Funkchip #Hardware #iPhone #N1Chip #Thread #WiFi7